Z policejní služebny muzeum sklářství?

Z policejní služebny muzeum sklářství?
Foto: ara  /  Opuštěná policejní služebna ve Strání se může změnit ve výjimečné muzeum sklářství.
Strání Zprávy 05 / 09 / 2012

Opuštěná budova bývalé policejní služebny ve Strání stále marně hledá kupce, ministerstvo vnitra vyhlásilo už osmé kolo výběrového řízení. „A podle všeho si objekt, i když je poměrně zachovalý, zase nikdo nekoupí,“ odhaduje Ondřej Benešík, starosta Strání. Zároveň však připouští, že obec má budovu v hledáčku. „Situaci kolem prodeje sledujeme,“ dodal.
Jak vážný je zájem Strání?
„Nechci téma příliš rozviřovat. Pokud jde o bývalou policejní budovu, o tu se zatím zajímáme spíše informativně,“ říká Ondřej Benešík. „Je to velká nemovitost, která by se možná dala uchopit jako muzeum sklářství. To má u nás obrovskou tradici a patří k pilířům naší identity. Troufám si říct, že jde o rodinné stříbro republiky a zejména Moravy. Budova stojí v blízkosti skláren a možná by šlo propojit expozici i s prohlídkou jejich provozu. Je to ale jen moje uvažování nahlas, nic konkrétního.“
Faktem je, že Strání o vznik muzea dlouhodobě usiluje. Starosta Benešík navíc potvrdil, že obec se snaží už dva roky systematicky získávat dobové dokumenty a také starší kusy skleněných výrobků, které by mohly posloužit jako základ budoucí expozice, ať už vznikne kdekoliv.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace