Za Alejí je stále ticho, hřiště dál chátrá

Za Alejí je stále ticho, hřiště dál chátrá
Foto: SAL
Uherské Hradiště Zprávy 24 / 09 / 2018

Už tříměsíční skluz má avizovaná proměna léta chátrajícího sportovního areálu u Základní školy Za Alejí v Uherském Hradišti. Kdy se stavební četa pustí do díla, je stále ve hvězdách… Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) totiž stále zkoumá výběrové řízení, která napadla jedna z firem.
„Čekání na rozhodnutí úřadu je už dlouhé, ale nic nenaděláme. Situace mě mrzí, lidem jsme rekonstrukci hřiště slíbili, ale momentálně máme svázané ruce. Hřiště se každopádně dočkají, jen se zpožděním, peníze máme připravené,“ zdůraznil Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště, který počítal, že se práce rozjedou ještě do komunálních voleb.
Jenže čáru přes rozpočet mu udělala firma, která poukázala na diskriminační podmínky v dokumentaci pro výběrové řízení a v zákonné lhůtě výběrové řízení napadla u ÚOHS. „Zaznamenali jsme spekulativní nabídku, která zdaleka neodpovídala předpokládané projektové ceně. Ale víc kauzu nemůžu komentovat,“ omlouval se Blaha. Nabídka byla každopádně výrazně nižší… „Veřejná zakázka se ještě ani nedostala na stůl rady, ale je stále v režimu komise, takže opravdu nemůžu prozradit detaily, ani žádná čísla, cifry, nic,“ doplnil starosta.
V Uherském Hradišti každopádně věří, že ještě do konce roku se stavaři na školním hřišti objeví. Námitky firmy totiž právníci města považují za nepodložené. Ostatně jde o první výběrové řízení za posledních několik let, kterým se ÚOHS zabývá.

TOPlist