Za Paměť národa premiérově i v Uherském Hradišti

Za Paměť národa premiérově i v Uherském Hradišti
Foto: Ilustrační foto
Uherské Hradiště Zprávy 13 / 05 / 2019

Uherské Hradiště se přidá do rodiny měst, ve kterých zapustil kořeny Běh pro Paměť národa, jehož cílem je připomenout osudy pamětníků ze stejnojmenného projektu a vybrat finanční prostředky na natáčení jejich příběhu. V srdci Slovácka se poběží v sobotu 18. května.
„Znalost moderních dějin je důležitá. Paměť národa sleduji dlouho a když jsem viděl, že je možné připojit se k organizaci běhu, nabídl jsem studentům podílet se na projektu, který mi dává smysl,“ prozradil Drahomír Hlaváč, učitel dějepisu uherskohradišťského gymnázia, který stojí za myšlenkou oživení běhu v Uherském Hradišti. V ulicích města se poběží pod heslem „za všechny, kteří to nevzdali“.
Příběhy pamětníků natáčí obecně prospěšná společnost Post Bellum, která stojí i za zrodem běhu pro Paměť národa. „Těším mě, že Uherské Hradiště je dalším místem, kde se na organizaci od začátku podílejí studenti ve svém volném čase,“ uvedl Jakub Pánek z Post Bellum. Do organizace se zapojili i Staroměstští šohající, pořadatelé vyhlášeného Slováckého léta. „Zapojíme se do propagace, organizace, nabídneme mentory pro studentský tým a poskytneme trasy na pět a deset kilometrů, prověřené už z minulých let Během Slováckého léta,“ upřesnil Marek Pochylý ze staroměstského občanského sdružení.

TOPlist