Za psa připlatí, ale dostanou zdarma pytlíky
Foto: ilustr., web
Pejskaři v Kněžpoli sáhnou hlouběji do peněženek. Obec totiž zdvojnásobila poplatek za psa z 50 na 100 korun. Zároveň ale přišla s ojedinělým nápadem, oproti zaplacenému poplatku obdrží majitel psa zdarma 25 pytlíků na exkrementy.
Nepopulární krok byl nevyhnutelný. Symbolická padesátikoruna jen stěží pokrývala náklady na vedení povinné evidence, říká Petr Jakšík, místostarosta Kněžpole.
Rada obce současně s navýšením poplatku vyřešila i jeden palčivý problém, který občas řeší při procházce každý majitel psa. Jak naložit s exkrementem čtyřnohého miláčka... Zodpovědný majitel jej zvedne a hodí do nejbližšího odpadkového koše, méně zodpovědní ale z místa činu mizí... A hlavně kvůli druhé skupině lidí jsme se rozhodli pro nákup pytlíků, které dostane zdarma každý majitel, aby se v případě nehody nemohl vymlouvat, podotkl Jakšík. Chtěli jsme pejskařům za zvýšení poplatku nabídnout nějaký benefit. A jelikož psí exkrementy nejsou dobrou vizitkou obce, shodli jsme se na pytlících. Třeba si je lidé pak začnou kupovat sami, dodává Petr Knot, starosta Kněžpole.