Začala sbírka na „Jarní úklid“

Začala sbírka na „Jarní úklid“
Foto: Ilustrační foto
Uherské Hradiště Zprávy 23 / 04 / 2019

Jarní úklid, to je název první ze série materiálních sbírek Charity Uherské Hradiště, jejíž výtěžek pomůže lidem v tíživé životní situaci. A dárcem se může stát úplně každý, stačí v uherskohradišťském hypermarketu na třídě Maršála Malinovského nakoupit hygienické nebo čisticí prostředky.
„Sbírková akce je zaměřená na očistu těla a bytu, takže potřebujeme mýdla, sprchové gely, šampony, zubní pasty, toaletní papíry, ale také prací prášky nebo čisticí a dezinfekční prostředky,“ prozradila Jitka Raclavská, mluvčí uherskohradišťské Charity, která „jarní úklid“ pořádá právě ve spolupráci s hypermarketem. „V jeho režii jsou letáky, upozorňující nakupující, a rovněž nám daruje nějaké prostředky,“ vysvětlila Raclavská, podle které zatím o sbírku není velký zájem.
„Když jsou v obchodě přítomni naši dobrovolníci, kteří rozdávají letáky s popisem akce, tak lidé reagují, jsou štědří, ale jinak je to slabé. Dary je přitom možné jednoduše odložit do připraveného košíku u informací obchodního domu,“ dodala mluvčí.
Sbírka potrvá až do 28. dubna.

TOPlist