Záchody jako ze socialismu kazí kulturní zážitek

Záchody jako ze socialismu kazí kulturní zážitek
Foto: Ilustrační foto
Medlovice Zprávy 13 / 04 / 2017

Itinerář kulturního domu v Medlovicích je plný, najít volný termín je nad lidské síly. Obec už dokonce zájemce odmítá. A to i přesto, že sociální zařízení kulturního stánku jsou v žalostném stavu. Kdo je navštíví, má pocit, že se vrátil v čase do hlubokého socialismu… Ale už jen krátce.
Sociální zařízení totiž v dubnu zasáhne silné „zemětřesení“. „Toalety jsou ještě původní, mají bezmála půlstoletí. Léta jen investujeme do drobných oprav, když se ucpe odtok, rozbije umyvadlo nebo dlaždička. Ale už je na čase udělat komplexní rekonstrukci,“ prohlásila Miroslava Náplavová, starostka Medlovic. Kuriózním důkazem letitých vysprávek je třeba sedm druhů obkladů… „Sociální zařízení samozřejmě ani neodpovídají stávajícím normám, nemají odvětrávání ani požadované chodbičky,“ dodala starostka.
Obec na jihovýchodním okraji Chřibů si neposvítí jen na rekonstrukci stávajících záchodů, ale postaví i nový bezbariérový pro návštěvníky s omezenou schopností pohybu. Stavební práce se rozjedou v dubnu, vyžádají si bezmála 500 tisíc korun. „Ještě žádáme o dotaci ze Zlínského kraje, ze kterého můžeme získat maximálně šedesát procent nákladů. Tak snad uspějeme. A když ne, tak stejně musíme do opravy investovat. Už skoro při každé akci totiž řešíme nějakou krizi, správce je tak v jednom kole,“ zdůraznila Náplavová.
Rekonstrukce podle ní kulturní dům neuzavře, ale jeho provoz částečně omezí. A toalety? Návštěvníci dočasně využijí kabiny fotbalistů.

TOPlist