Žádný násilník, jen souložil se čtrnáctiletou…

Žádný násilník, jen souložil se čtrnáctiletou…
Foto: Ilustrační foto
Slovácko Zprávy 11 / 04 / 2018

Sedm a půl let za mřížemi si neodsedí, dvaadvacetiletý mladík z Uherskobrodska, který čelil obvinění ze znásilnění dvou nezletilých sester, vyfasoval jen podmínku za pohlavní zneužívání dítěte a omezování osobní svobody. Ortel Krajského soudu ve Zlíně však ještě není pravomocný, státní zástupce i obhájce si ponechali lhůtu pro případné odvolání.
„Obžalovaný popírá, že s dívkami měl pohlavní styk, ony tvrdí opak. Ale to je v podobných případech běžné. Každopádně dokazování znásilnění nepotvrdilo. Podmíněný trest splní lépe výchovný účel. Záleží už pouze na muži, jak šance využije,“ prohlásil Jiří Dufek, předseda soudního senátu.
Poškozené dívky jsou sestry z malé obce na Uherskobrodsku, u hranic se Slovenskem. Když je obžalovaný před dvěma lety údajně zneužíval, bylo jim třináct a čtrnáct let. Starší sestra tvrdila, že ji při prvním pohlavním styku znásilnil. Jenže poměr s ním měla i dál a jak už sama vypověděla, tak dobrovolně… „Je obtížné si představit, že by toto následovalo po znásilnění. Jednalo se tedy o pohlavní styk strpěný, nikoliv z donucení,“ vysvětlil Dufek. Trest tak obžalovaný dostal kvůli sexu s dívkou, které ještě nebylo patnáct let, což prý dobře věděl. U mladší dívky se pouze pokusil o pohlavní styk, když se ale bránila, „zařadil zpátečku“. V jejím případě soud vyhodnotil chování obžalovaného jako omezení osobní svobody.
Žalobce pro mladíka navrhoval sedm a půl roku vězení, obhájce zproštění obžaloby. Soud mu ale vyměřil tříletý trest odnětí svobody s podmínečným odkladem na zkušební dobu tří let.

TOPlist