Zahradník chválil budování průmyslových zón

Zahradník chválil budování průmyslových zón
Foto: ilustr.  /  Petr Zahradník
Zlínský kraj Zprávy 05 / 07 / 2012

Budování průmyslových zón je dobrý nástroj v boji proti nezaměstnanosti. Tvrdí to uznávaný odborník a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Petr Zahradník, který minulý týden zavítal do Zlínského kraje. Při této příležitosti zároveň složil poklonu hejtmanství zato, že se nenechalo odradit a připravilo si dobrý základ pro vznik velkého množství nových pracovních míst, když investovalo do průmyslové zóny poblíž Holešova.
„Koncept strategických průmyslových zón, mezi které patří i ta holešovská, je rozumným řešením,“ uvedl Petr Zahradník, člen NERVu. Přestože areál u Holešova byl dokončen v době vrcholící světové finanční krize, která přinesla propad zájmu investorů, je podle uznávaného analytika dobrou investicí do budoucnosti.
„Je historií prověřenou pravdou, že po každém útlumu přichází růst. Regiony, které ani v současnosti nezapomínají na to, že infrastrukturní investice jsou nutné pro to, aby byly ekonomicky úspěšné i za pět či deset let, budou mít v tomto směru obrovskou konkurenční výhodu,“ je přesvědčen Zahradník, který dění v kraji dlouhodobě sleduje. „Je ale naprosto evidentní, že v průběhu uplynulé dekády učinila ekonomika Zlínského kraje poměrně výrazný pozitivní posun. K tomu, aby tato cesta nebyla přerušena, potřebuje Zlínský kraj masově investovat. Musí se jednat o investice rozumné, dobře cílené, svázané s růstovými oblastmi. Takovými jsou investice do infrastruktury, které představují základní parametr, o nějž se rozvojové aktivity opírají a který využívají,“ dodal Zahradil.
S tím souhlasí také Libor Lukáš, statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje. „K nižší nezaměstnanosti je potřeba vytvořit podmínky, tedy nabídnout kvalifikovanou pracovní sílu, mít příznivé podnikatelské prostředí, disponovat rozvojovou plochou a zajistit napojení na dálniční a mezinárodní železniční síť. Zlínský kraj vše z toho v tomto okamžiku má. Teď je potřeba napřít síly k tomu, aby všechny tyto investice, po léta systematicky realizované, nepřišly vniveč,“ říká Libor Lukáš s tím, že to platí především pro zónu v Holešově.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace