Zastupitelé berou míň, ale ani to na opravu nestačí

Zastupitelé berou míň, ale ani to na opravu nestačí
Foto: sal  /  Obecní úřad v Hostějově
Hostějov Zprávy 21 / 05 / 2014

Obecní úřad v Hostějově potřebuje nový kabát. Jeho pořízení je však pro nejmenší vísku na Slovácku nadlidský úkol. Její roční rozpočet je totiž pouhých 533 tisíc korun a oprava omšelé fasády přijde zhruba na 300 tisíc. A tak se bez dotace nic nezmění.
„Fasáda je původní, zhruba ze sedmdesátých let minulého století. Je tudíž v hodně špatném stavu,“ posteskla si Antonie Vaculíková, starostka Hostějova, který má 37 obyvatel.
Obec se sice snažila dosáhnout na dotaci z ministerstva životního prostředí, ale už při energetickém auditu narazila „kosa na kámen“. „Bohužel jsme už před osmi lety vyměňovali okna a dveře a budova je příliš nízká. Energetický audit jasně ukázal, že bychom neměli žádnou šanci na dotaci dosáhnout,“ vysvětlila starostka, která ale zůstává optimistkou. Věří, že do konce roku peníze získá a fasádu opraví.
Obecnímu úřadu každopádně v Hostějově věnují velkou pozornost, po oknech a dveřích loni vyměnili děravou střešní krytinu, když získali dotaci z ministerstva zemědělství. Fasáda je tak posledním střípkem do reprezentativní mozaiky úřadu. „V pokladně najdeme maximálně padesát tisíc korun, což samozřejmě nestačí. Rozpočet se totiž pohybuje kolem tří set tisíc korun,“ říká Vaculíková. Obec přitom šetří jak se dá, zastupitelé, včetně starostky, se vzdali zákonných odměn a pobírají jen symbolické částky. Ale ani to nestačí. „Bez dotací neuděláme skoro nic,“ krčí rameny starostka.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace