Zastupitelé podpořili výstavbu obchodňáků

Zastupitelé podpořili výstavbu obchodňáků
Foto: zde  /  Pustina se změní v obchodní centrum - Většinou jen chátrající objekty a rozježděná hlína se nachází v areálu bývalých ÚP závodů ve Veselí nad Moravou. Do tří let by ovšem mělo být všemu jinak. Město prodalo pozemky ležící v těsné blízkosti vlakového i autobusového nádraží investorovi, který zde chce postavit Kaufland a Okay elektrospotřebiče.
Veselí nad Moravou Zprávy 27 / 03 / 2009

Dvacet jedna! Číslo neznačí v tomto případě známou karetní hru, ale počet milionů korun, které poplynou do rozpočtu města Veselí nad Moravou. Zastupitelé totiž téměř jednohlasně podpořili prodej pozemků v centru města firmě, která na nich chce vystavět hypermarket Kaufland a prodejnu Okay elektrospotřebiče.
„Devatenáct pro, dva proti, nezdržel se nikdo. Zastupitelstvo města Veselí rozhodlo prodat pozemky a nemovitosti v centru města pro výstavbu obchodního centra Kaufland a prodejny Okay elektrospotřebiče v ulici Stolařská,“ ohlásil na posledním jednání městského zastupitelstva výsledek hlasování starosta Veselí Jaroslav Hanák.
Zastupitelé tak dali najevo, že se rádi zbaví pozemků, pro které město nemá v nejbližších letech žádné využití a navíc za ně získá do svého rozpočtu dvacet jedna milionů korun, a to za předpokladu, že firma do 30 měsíců stavbu zkolauduje. Pokud ovšem firma od svého záměru ustoupí, získá město jen milion korun, jako odškodné za blokování pozemků.
Zajímavé v této souvislosti je sledovat anketu na oficiálních webových stránkách města, kde na otázku: „Jste pro výstavbu dalšího supermarketu v centru města?“ odpovědělo 286 ze 429 respondentů záporně, tedy plné dvě třetiny hlasujících si markety ve městě nepřeje. 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace