Zastupitelům se nelíbí průběh zasedání

Zastupitelům se nelíbí průběh zasedání
Uherský Brod Zprávy 23 / 04 / 2009

Stěžují si na nepřehledný program a pozdní dodání materiálů

V úvodu posledního zasedání městského zastupitelstva se někteří zastupitelé ohradili proti způsobu, jakým jsou jim dodávány materiály k projednávaným tématům. O některých bodech se údajně dovídají až v den zastupitelstva. Stížnost dokonce nebyla ojedinělá. Zastupitelům se tato skutečnost nelíbí již řadu měsíců.
„Chtěl bych znovu, tak jako pokaždé, zastupitelstvo upozornit, že pokud se dodává takové množství doplňujících materiálů, vzniká v tom zmatek. Já jsem si teď pustil počítač a samozřejmě nevím, který z těch bodů je tam doplněný,“ zlobí se zasedání co zasedání zastupitel Antonín Mikulec. Zastupitelé mají totiž ze zákona obdržet materiály k prostudování minimálně týden dopředu. Program a materiály jsou zastupitelům, stejně jako veřejnosti, přístupné na webových stránkách města. Při samotné schůzi se pak čas od času do oficiálního programu zahrne i nějaký další, nový bod, o kterém je potřeba rozhodnout. Tyto body jsou však i s materiály různě do programu schůze vložené a zastupitelé se právem zlobí, že je to nepřehledné.
„Teď v tom máme jenom zmatek, nevím, který bod je původní a který vložený. Je opravdu nutné předkládat takové množství nových bodů pět minut před zastupitelstvem?“ ptá se Mikulec. Vlastně by to ani nestálo tolik za povšimnutí, kdyby se jednalo o ojedinělou stížnost. Žádost zastupitele Mikulce je ovšem v brodském zastupitelstvu už evergreenem. Na tento problém upozorňuje totiž již řadu měsíců. Na posledním jednání nezůstal s kritikou osamocen.
„Já jsem na nevhodnost tohoto systému upozorňoval již na prvním zastupitelstvu. Nemám sílu k tomu cokoli dál říkat. Pokud je tolik nových bodů, mělo by se zastupitelstvo přeložit na další den. Jsou to jenom sliby, sliby a sliby,“ upozornil další zastupitel Stanislav Novák.
„To rozhodně není výtka informatikům, podle mě za to můžou předkladatelé. Když už se musí něco nově předložit, nemůže to být vše až na konci? Takto je to opravdu hodně nepřehledné,“ doplnil Mikulec. Moderátor diskuse starosta města problém uznal a přislíbil nápravu.
„Dobrá připomínka. Budeme se snažit, aby těchto dodatků bylo co nejméně, případně byly umístěny až na konec,“ odpověděl Mikulcovi starosta Ladislav Kryštof. Něco podobného však už zastupitelé několikrát slyšeli. Snad  se jim už na příštím zasedání přání splní a bude se jim pracovat lépe, s přehlednějším uspořádáním materiálů.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace