Zatáčka v Prakšicích mate řidiče

Zatáčka v Prakšicích mate řidiče
Foto: fab  /  Obecní úřad v Prakšicích (na snímku) plánuje změny v dopravním značení
Prakšice Zprávy 11 / 02 / 2011

V Prakšicích plánují postupné, zato však významné změny obecního centra. Úpravy by se měly týkat jak lokalit pro volnočasové aktivity, tak i míst, která komplikují dopravu.
?„Celkově chceme vylepšit vzhled nejen návsi. Například nám chybí funkční zastřešení autobusové zastávky. Chystáme také revitalizaci zeleně, je potřeba vytipovat i odpočinková místa pro umístění laviček,“ říká  Irena Bandriová, starostka Prakšic. Na papíře jsou však i vize změn v dopravě a na komunikacích. „Rádi bychom protáhli silnici z horních rybníků až do lokality Vinohrady. Některé ulice potřebují také osvětlení nebo doplnit dopravní značení.“ 
?Podle starostky se například v ulici Za Humny sníží povolená rychlost na 30 kilometrů v hodině. „Opakují se stížnosti, že se tudy jezdí příliš rychle. Navíc jsme zaznamenali hlasy, že i místo za zatáčkou u hostince působí, jako by tam byla přednost zprava. Místní by to ani nenapadlo, ale projíždějící tam často zpomalují či zastavují, protože si řešením situace nejsou jistí,“ vysvětlila Irena Bandriová.
Potíž je v tom, že označení hlavní silnice je ještě před zatáčkou a dodatková tabule navíc označuje, že je silnice hlavní vůči ulicím zleva. O uličkách vpravo už nic neříká, a tak někteří řidiči dávají přednost v jízdě, i když nemají. Starostku tak čekají jednání s brodským odborem dopravy o lepším označení této křižovatky.
„Při žádosti o rozšíření značení musejí obce předložit jednoduchou projektovou dokumentaci a přiložit vyjádření příslušného dopravního inspektorátu Policie ČR. Teprve po tomto schválení může odborná firma instalovat nové značení,“ sdělil Jaroslav Prchlík, vedoucí brodského odboru dopravy.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace