Zbrojnici obec neprodá, obsadí ji senioři?

Zbrojnici obec neprodá, obsadí ji senioři?
Foto: ilustr. web
Medlovice Zprávy 28 / 02 / 2017

Z obchodu nic nebude, obec Medlovice se bývalé hasičské zbrojnice nezbaví. I když je už léta ve špatném stavu a aktuálně slouží jen jako skladiště, její prodej není na pořadu dne. Obec totiž plánuje využití objektu, který stojí uprostřed návsi, pro některou ze sociálních služeb.
„Nevidíme jediný důvod zbavovat se obecního majetku, zvlášť na návsi. Co když nový majitel od záměru za pět let opustí a objekt prodá… Už tak nám přidělává vrásky sousední diskotéka,“ obhajuje Miroslava Náplavová, starostka Medlovic, rozhodnutí zastupitelů, kteří odmítli nabídku k odkupu od jednoho z místních obyvatel.
Zbrojnice už neslouží původnímu účelu od roku 2000, kdy zanikl sbor dobrovolných hasičů. „Staří bardi skončili a noví štafetu nepřevzali. Na malé vesnici se dobrovolní hasiči těžko hledají,“ pokrčila rameny starostka. V obci tak dnes při požáru jako první zasahují dobrovolníci ze sousedních Osvětiman, se kterými mají Medlovice podepsanou smlouvu a přispívají na jejich provoz. „Zbrojnici využíváme hlavně jako sklad, ale současně v ní máme i nejnutnější základní výbavu jako hasičskou káru nebo hadice, což je zákonná povinnost,“ uvedla Náplavová s tím, že část zbrojnice obec ještě pronajímá jako parkoviště pro jednu rodinu, která nemá možnost zaparkovat vůz v ulici před domem.
Využití zbrojnice se v nejbližších letech určitě nezmění. O jejím dalším osudu rozhodnou zastupitelé, kteří se už dnes zabývají myšlenkou proměny objektu v sociální bydlení pro seniory. Ale bez dotací zůstane jen u přání.

TOPlist