Zbytky ve školní stravě? Padlo trestní oznámení, další se chystá

Zbytky ve školní stravě? Padlo trestní oznámení, další se chystá
Foto: ilustr. web  /  O úrovni jídla, které se vaří v kuchyni ostrožské školy, nedebatují jen rodiče, ale také samotní školáci. Na otázku kolik strávníků bylo přihlášeno na začátku školního roku a kolik je jich nyní, vedení školy neodpovědělo.
Uherský Ostroh Zprávy 19 / 01 / 2020

Ředitel školy už trestní oznámení podal, následovat ho chce město Uherský Ostroh i propuštěná kuchařka

Kauza údajného vracení zbytků jídel do nových porcí, která od loňského listopadu hýbe Uherským Ostrohem, bude případem také pro policii. Jedno trestní oznámení už padlo na státním zastupitelství v Uherském Hradišti, další dvě by podle informací DOBRÉHO DNE měla následovat v příštích dnech přímo na obvodním oddělení policie.

V kostce jde o to, že dnes už bývalá pomocná kuchařka Eva Kovaříková řekla na listopadových třídních schůzkách rodičům, že na vlastní oči viděla, jak její kolegyně upravuje zbytky, které se následně vrací do nových porcí. Žena, která byla ve zkušební době, ztratila den nato práci. Následovalo internetové prohlášení ředitele školy Petra Bělohrada, který na webu města údajné manipulace s jídlem popřel a naznačil, že oznamovatelku mohla vést msta. Radní následně požádali ředitele Bělohrada o doložení zápisů z pohovorů, které měl vést s Evou Kovaříkovou a dalšími zaměstnankyněmi kuchyně právě na téma úprav jídel. Pokud jde o Kovaříkovou, zápis nepředložil. „Protože ani nemohl. Žádný totiž neexistuje!“ potvrdila propuštěná žena.

VÍCE ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ NEBO PLACENÉ VERZI TÝDENÍKU DOBRÝ DEN S KURÝREM


banner
TOPlist