Zimní stadion roste jako z vody, dělníci zmizí v létě. Klub představil nové logo.

Zimní stadion roste jako z vody, dělníci zmizí v létě. Klub představil nové logo.
Foto: Jan Pášma  /  S chlazením ledu v Uherském Hradišti počítají koncem srpna, nový zimní stadion se slavnostně otevře o měsíc později.
Uherské Hradiště Zprávy 25 / 05 / 2026

Nový zimní stadion v Uherském Hradišti roste jako z vody, dělníci si sbalí nádobíčko ještě během letních prázdnin. Stavba podle informací z radnice postupuje podle harmonogramu, nenabírá skluz. Investice vysaje z městského rozpočtu 365 milionů korun.

„Hrubá stavba a vnitřní dispozice jsou hotové, dokončuje se opláštění objektu, vnitřní příčky, rozvody, povrchové úpravy a venkovní přípojky,“ informoval Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice.

Stavaři se už pustili rovněž do ledové plochy. V týdnu rozjeli betonáž spodní vyhřívané desky, na kterou přijde tepelná izolace a následně chladicí deska. „Spotřebujeme přibližně tři sta kubíků betonu, ledovou plochu dokončíme začátkem června,“ prozradil David Jonák, hlavní stavbyvedoucí, s tím, že současně probíhá zateplování fasády a osazování topných těles v budoucí ubytovně. „V týdnu přijdou na řadu obklady a dlažby v sociálním zařízení,“ doplnil Jonák. Stavba tak míří do cílové rovinky, stavaře ještě čekají areálové rozvody vody, kanalizace, vsakovací objekty, venkovní terénní úpravy a komunikace.

Zrod zimního stadionu zatím probíhá podle harmonogramu, přitom se oproti projektu objevují vícepráce. „U takové stavby je to běžné, vícepráce souvisí se zpřesněním provozního řešení, zvýšením bezpečnosti nebo komfortu pro návštěvníky,“ prozradil Pášma, podle kterého stavební práce skončí během letních prázdnin. Zimní stadion si pak otestuje provoz, včetně dovybavení interiérem a spotřebiči.

„Zabudovaný interiér − vybavení šaten, kuchyňské linky, pulty, recepce a hygienická zařízení  je součástí stavebních prací, na volný interiér probíhá výběr zhotovitele. Rolbu pro začátek použijeme původní,“ doplnil mluvčí, který ještě reagoval na kritiku veřejnosti ohledně nízké kapacity stadionu. Pojme jen 500 diváků. „Kapacita vychází z průměrné návštěvnosti hokejových zápasů a převážně tréninkové koncepce stadionu. Vyšší kapacita by vyžadovala větší nároky na požární bezpečnost nebo počet hygienických zařízení. Zimní stadion podobného typu je třeba ve Vyškově, Bystřici pod Pernštejnem nebo ve Lhotě u Vsetína,“ podotkl Pášma.

Hokejisté už jsou jako na trní, do nové kapitoly historie vykročí s novým logem i dresy. „Logo vzniklo s respektem k historii města, hokejové tradici i ambicím do dalších let. Štít symbolizuje sílu a soudržnost, srdce vyjadřuje vztah ke klubu, fanouškům a celému Slovácko a iniciály UH propojené do moderního monogramu odkazují na dominanty města v podobě tří věží,“ prozradil Miroslav Stavjaňa, předseda klubu, který do nové hokejové sezony přihlásil všechny kategorie, od 2. tříd až po muže.

S chlazením ledu v Uherském Hradišti počítají koncem srpna, nový zimní stadion se slavnostně otevře o měsíc později.

Tagy článku

TOPlist