Zimovčák na Tour: Je lepší pomáhat než sedět doma

Zimovčák na Tour: Je lepší pomáhat než sedět doma
Foto: www.nakoledetem.cz  /  Josef Zimovčák na trati stého ročníku Tour de France.
Veselí nad Moravou Zprávy 22 / 07 / 2013

Napřed Josef Zimovčák a pak teprve šampion Chris Froome a peloton. Tak to od 10. července až do uplynulého víkendu vypadalo na trati stého ročníku Tour de France.
Desetinásobný mistr světa na horských kolech byl na trati nejslavnějšího závodu planety prvním, koho hnali fanoušci kupředu. Veselský rodák měl dostatečný předstih, na kole bez převodu jel se svým týmem vždy den před hlavním pelotonem. A i když do cíle v Paříži nedojel, o víkendu už kvůli nadaci Na kole dětem mířil do Náměšti nad Oslavou, pro spoustu fanoušků byl vítěz.
Zimovčák se na Tour de France vrátil po osmi letech šířit myšlenku své nadace Na kole dětem.
„Cílem bylo upozornit na to, že my, kteří máme to štěstí a jsme zdraví, bychom měli pomáhat těm, kteří tolik štěstí nemají. Josef Zimovčák se tak pokusil osobním příkladem předávat široké veřejnosti odkaz, že je lepší pomáhat než jen sedět nečinně doma,“ uvádí jeho web www.nakoledetem.cz.
K vrcholům letošní Zimovčákovy mise patřil dvacetikilometrový výšlap na legendární horu Mont Ventoux, kterou profesionálové považují za vůbec nejtěžší v celém závodě. Silnice tady má místy i jedenáctistupňový sklon.
„Byl to skutečně krásný a náročný kopec a ty jsou kořením cyklistiky. Lidi to zajímá a celou cestu nás povzbuzovali. Byla to výzva a velký zážitek, jelikož tento kopec jsem jel vůbec poprvé,“ řekl po dojezdu na Mont Ventoux Josef Zimovčák, který během celé etapy opět rozdával materiály o projektu Na kole dětem.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace