Zkušební provoz se osvědčil, řidiči brzdí

Zkušební provoz se osvědčil, řidiči brzdí
Kněžpole Zprávy 11 / 11 / 2008

Řidiče, projíždějící Kněžpolem, už měsíc krotí měřicí informační tabule, jejíž efekt je podle zastupitelů nezpochybnitelný. Po zkušebním provozu se tudíž rozhodli „strašák“ motoristů koupit a instalovat jej natrvalo. Do obecní pokladny sáhnou pro osmdesát tisíc korun.
Měřicí zařízení řidiče přivítá při vjezdu do obce od Jarošova, zhruba patnáct metrů za uvítací cedulí. Piráty silnic upozorní blikáním už z dálky. „Jelikož se do dědiny sjíždí z kopečka, svádí to k rychlejší jízdě. Řidiči často zapomínají, že Kněžpolský trojúhelník se u nás už dávno nejezdí,“ kroutí hlavou František Kučera. „Situace nebyla nijak alarmující, vždyť v obci se jezdí bez nehody už pěkných pár let, ale někdy stačí, aby jel náklaďák sedmdesátkou, a je to znát,“ tvrdí i Zdeněk Gajdošík, kněžpolský starosta.
Když se u silnice objevila informační tabule, situace se zklidnila úplně. Motoristé na ni totiž vesměs reagují přešlápnutím pravé nohy z plynového na brzdový pedál. „Měřicí zařízení je i dílem obyvatel, kteří si na neukázněné řidiče stěžovali poprvé už před dvěma třemi lety. Jenže tenkrát byl zrovna jejich boom, takže jsme váhali, jestli jsou vůbec efektivní,“ podotkl Gajdošík. O instalování „radaru“ při vjezdu od Bílovic zastupitelé zatím neuvažují. „Asi by to chtělo, ale nejsou finanční prostředky,“ vysvětlil starosta. 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace