Zkusí farmáři přímý prodej?

Zkusí farmáři přímý prodej?
Uherskobrodsko Zprávy 18 / 11 / 2009

V poslední době je stále více slyšet o protestujících zemědělcích. Těm se nelíbí, že je zpracovatelé surovin obírají o marži, a oni tak ve výsledku na výrobu doplácejí. To se však může změnit. Farmáři mají nyní jedinečnou šanci začít s přímým prodejem koncovému zákazníkovi. V Rudicích dokonce proběhla třídenní prezentační akce této prodejní techniky. Zemědělci, ale i široká veřejnost měli tak jedinečnou šanci vyzkoušet si fungování mléčných barů v praxi.
„Zákazníci chtějí čerstvé produkty, chemicky neošetřované a náš zemědělec má jednu z nejkvalitnějších surovin - mléko. Lidé tak mají možnost koupit si čerstvé mléko ne starší 24 hodin,“ uvedl Tomáš Kořínek, ředitel společnosti, která se zaměřuje na prodej zemědělské techniky a která seminář pořádala. Dle jeho vyjádření si v prvních dnech prodeje pořídilo mléčný automat na tři desítky zemědělců.
„Běžně prodáváme zpracovatelům litr surového mléka za 6 korun, což je pro nás dost špatný stav. V automatech chceme nasadit takovou cenu, aby nám vyhovovala, ale zároveň nebyla pro zákazníka příliš vysoká. Jsme připraveni dodávat čerstvé mléko nepřetržitě 24 hodin denně,“ uvedl Vladimír Kyselák, zemědělec, který se představení techniky také zúčastnil. První vlaštovky se už objevují i na Uherskobrodsku. Jeden automat je už pár týdnů k službám ve Vlčnově.
„Lidé už si začínají zvykat. Někteří chodí i pravidelně. Máme provoz nonstop, takže často zastaví i projíždějící řidiči odjinud. Mám jej však jen pár týdnů, tak na nějaké hodnocení je ještě brzy,“ prozradil zemědělec Petr Šobáň z Vlčnova. Podle něj však přístroj může pomoci drobným chovatelům udat produkci i jinak a zmírnit tak ztráty. Pro velké chovy, které vyprodukují desetitisíce mléka denně, je to však diskutabilní. Automat totiž může denně prodat jen omezené množství, které je limitované hygienou. A jak je to vůbec s čerstvostí mléka z přístroje? Kvalitu mléka si hlídá samotný automat. Tekutina se uzavře do speciálního tanku, který je neustále chlazený na 4´C. „Tank farmář umístí do automatu a mléko je prodávané po dobu 23 hodin. Po uplynutí této doby se v případě jeho nespotřebování mléčný bar zablokuje a tank se musí vyměnit za nový s čerstvým mlékem,“ vysvětlil princip ředitel společnosti, která automaty vyrábí.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace