Zlechov bez cenzury baví, na mušce je i starosta

Zlechov bez cenzury baví, na mušce je i starosta
Foto: www.obeczlechov.cz
Zlechov Zprávy 22 / 09 / 2015

Demonstrace proti zákazu rozdělávání ohně, nepovolený doping místních fotbalistů, ale i nevídaný zájem o kompostéry. To je současný Zlechov, kde není o podivuhodné příběhy nouze. Aspoň v podání místních vysokoškolských studentů, kteří se pustili do psaní reportáží ze života obce Zlechov bez cenzury. „Snaží se pobavit a zatím se jim to daří náramně. Už máme ohlasy i z okolních obcí. Vždycky si vezmou na mušku nějakou větší událost, jejich pozornosti tak neunikly tropy, nevídaný brankostroj fotbalistů a rozdávání kompostérů,“ říká Ondřej Machala, starosta Zlechova, který v „kachnách“ rovněž figuruje. A vůbec s tím nemá problém. „Když je to v normě, nikdo se vyloženě nezesměšňuje, tak proč ne. Člověk si musí umět udělat ze sebe srandu,“ usmívá se Machala.
Jako první se studenti zaměřili na pozdvižení, které způsobila demonstrace proti zákazu rozdělávání ohně v souvislosti s tropickými vedry. U úřadu se bez pozornosti médií sešli hlavně příznivci parních lokomotiv, lampionových průvodů a kempování. „Měl jsem naplánovaný výlet do Ruska pro uhlí, ale jak se tam dostanu bez lokomotivy?“ povzdechl si jeden z občanů, který si nepřál zveřejnit jméno. Zákaz rozohnil i další, podle posledního průzkumu je totiž v obci 14 funkčních lokomotiv a klasický parní stroj je téměř v každé domácnosti.
O týden později se děly věci na fotbalovém hřišti, kde domácí po sedmibrankové kanonádě ve druhém poločase smetli Morkovice B 8:0! Co stojí za nevídanou potencí, odhalili reportéři Zlechov bez cenzury. Jeden z hráčů v přestávce, ve snaze zprovoznit mikrovlnnou troubu na upečení „husokačen“, strčil ruku do zásuvky a po zásahu proudem nabyl nevídaných schopností, o které se podělil i se spoluhráči. Do hry zasáhl i starosta Zlechova, který se zase odmítl převléct do dresu. „V obleku chodím rád, je velmi pohodlný. A také nemohou vyloučit, že mě zastihnou náhlé pracovní povinnosti,“ vysvětloval. Kouč hostí byl ale v šoku. „S něčím takovým jsem se ještě nesetkal. Sako prý klidně sundá, ale přes insignie nejede vlak!“ nechápal.
Zlechov bez cenzury poukázal i na nečekaný zájem o kompostéry, které si však vesměs rozebrali kynologové a domácí kutilové. A záhy se ukázalo proč. Kompostéry zdarma totiž na zahradách jen výjimečně slouží k ukládání bioodpadu. „Jeden z kutilů je využívá jako minibazén, zahradní nábytek, zvířecí příbytky a dokonce i na kvas. Zkrátka zlaté české ručičky. To je tak, když je něco zadarmo,“ prozradili členové redakčního týmu, kteří si z logických důvodů přáli zůstat v anonymitě. Více na www.obeczlechov.cz.

autor: PETR ČECH
TOPlist