Zlechov lanaří obvodního lékaře, odešel už před čtyřmi lety

Zlechov lanaří obvodního lékaře, odešel už před čtyřmi lety
Foto: ilustr., web
Zlechov Zprávy 23 / 01 / 2015

Absence obvodního lékaře trápí obyvatele Zlechova. Před bezmála čtyřmi lety vesnici opustil a dodnes je ordinace v přízemí obecního úřadu prázdná. Za ošetřením tak lidé dojíždějí do sousedních Tupes, což hlavně pro seniory představuje i půldenní výlet. Obec už proto usiluje o návrat lékaře.
„Už máme na stole několik žádostí, především od starších lidí, kteří nemají auto. I když je autobus zaveze do Tupes, čeká je pak ještě asi kilometr pěšky, což je hlavně v zimních měsících nepříjemné,“ přikyvuje Ondřej Machala, starosta Zlechova. V obci je pouze zubař, o obvodního lékaře přišla před necelými čtyřmi lety.
„Zkusíme obnovit jednání s bývalou doktorkou, ale oslovíme i další lékaře. Uvidíme, kdo projeví zájem a za jakých podmínek,“ přemýšlí nahlas Machala. Zlechov má přitom bezmála 1700 obyvatel. Absence praktického lékaře je tak svým způsobem raritou.
„Alternativ je několik, ale bez podepsaných smluv se zdravotními pojišťovnami k nám nikdo nepůjde. Jako krajní řešení si dokážu představit, že ordinaci lékař otevře i bez podpory největší pojišťovny,“ poznamenal Machala.
Jeho snahou je přilákat lékaře do obce na celý týden, ale spokojí se i s provozem ordinace dvakrát týdně dopoledne.

TOPlist