Zlepší web, zpravodaj a oživí vítání občánků

Zlepší web, zpravodaj a oživí vítání občánků
Foto: ilustr., web
Tučapy Zprávy 24 / 02 / 2015

Hledat potřebnou informaci na webu obce Tučapy je skoro stejně těžké jako hledat jehlu v kupce sena. To se však brzy změní. Lepší informovanost, ale i komunikaci s občany zajistí rovněž častější vydávání obecního Tučapského zpravodaje nebo obnovení vítání občánků.
„Internetové stránky jsou vizitkou obce, což v našem případě moc neplatí. Informace se na něm hledají špatně, hlavně pro starší lidi je to asi pořádný galimatyáš. Děláme maximum, aby byl web přívětivější a přátelštější,“ říká Jiřina Rozsypalová, starostka obce s 251 obyvateli, která plánuje i častější frekvenci vydávání obecního zpravodaje. Ve schránkách domácností se doposud objevoval pouze jednou ročně, těsně před Vánocemi. „Nově plánujeme vydávání zpravodaje jednou za čtvrt roku, informovanost lidí je jednou z našich priorit, poznamenala starostka, která chce v obci probudit zkomírající společenský život.
V Tučapech proto oživí tradici vítání občánků a besedy pro seniory, včetně zájezdů. Pro lidi je to nedostatkové zboží“. „Zájezdní premiéru si odbudeme na jaře v Bukovanech, konkrétně v kapli Jana Pavla II., pro kterou vyrobil úžasnou křížovou cestu náš umělec Zdeněk Gajdoš, prozradila Rozsypalová. Specializací tučapského výtvarníka jsou objekty z papíru.

TOPlist