Zpáteční jízdenky už nekoupíte, zrušil je kraj

Zpáteční jízdenky už nekoupíte, zrušil je kraj
Foto: www.idzk.cz  /  Zpátečním jízdenkám odzvonilo, cestující už je nekoupí ani u jednoho dopravce.
Slovácko Zprávy 16 / 04 / 2023

Cestující ve vlacích se diví, ani u jednoho ze dvou dopravců už nekoupí zpáteční jízdenky. Jejich prodej zarazil Zlínský kraj, byl totiž v rozporu se smluvními přepravními podmínkami Integrované dopravy Zlínského kraje. I když krok cestujícím jen přidělává komplikace, „zařazení zpátečky“ se už nedočkají.

„Jezdím do Uherského Brodu, někdy až do Uherského Hradiště a vždycky jsem si bez problémů koupil i zpáteční jízdenku, dnes už mám ale smůlu. Kraj to prý zastavil, ale nikdo neví proč, ani průvodčí. Určitě to bylo pohodlnější, člověk si koupil jízdenku tam i zpět a měl klid. Změna mi nedává smysl,“ prohlásil Vilém Hochman z Pitína, který už na změnu reagoval novou taktikou. „Když dojedu do Brodu, hned si koupím jízdenku zpět a teprve pak jdu k doktorovi, nebo třeba do obchodu. Aspoň už se při cestě zpátky na vlak nemusím zdržovat frontou u přepážky a riskovat, že mi ujede před nosem,“ prozradil Hochman.

Kde je zakopaný pes? Ve smluvních přepravních podmínkách Integrované dopravy Zlínského kraje, podle kterých se nedají kupovat jízdenky dopředu. „Jelikož si to ale každý dopravce vyložil jinak, jeden zpáteční lístky prodával a druhý ne, tak jsme jasně stanovili, že zpáteční jízdenka je předprodej, a už je neprodává nikdo,“ potvrdil Jan Malý, manažer společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED), který tak vyloučil technický problém. „Když jeden dopravce zpáteční jízdenky prodával, byl vlastně i zvýhodňován,“ dodal Malý s tím, že cena jízdného zůstala stejná.

Vyhnout se případným frontám u přepážky je podle KOVED snadné. Stačí si jízdenku koupit online, ať už v eshopu nebo aplikaci Můj vlak, která funguje od Nového roku.

Tagy článku

TOPlist