„Zvířata“ se na hřiště vrátí
Žába, medvěd ani kočka. Dětské hřiště v Kunovském lese přišlo o dřevěné hlídače. Terčem zlodějů se však nestali, jejich demontáž si jen vyžádala pravidelná údržba a výměna poškozených dílů.
Oprava dřevěných prvků, včetně demontáže, výroby poškozených dílů, nátěru a zpětné instalace si vyžádá zhruba dvacetitisícovou investici, uvedl Jan Pášma, tiskový mluvčí uherskohradišťské radnice, která je vlastníkem hřiště v lesoparku. Na původní místo se zvířata vrátí nejpozději na jaře.
V příštím roce se návštěvníci hřiště dočkají i nových laviček, jsou totiž popraskané a z některých už čouhají i úplně odhalené šrouby... O situaci víme, k opravě využijeme vhodné dřevo z údržby městské zeleně, sdělil Pášma. Výměnu herních prvků ale radnice nechystá. Jsou z akátového dřeva, které vydrží minimálně dvacet let. A hřiště jsme postavili v roce 2006. Každým rokem navíc provádíme kompletní servis prvků, jednou za tři roky i jejich nátěr. Jsou v dobrém stavu, tvrdí mluvčí.